Alkaline Phosphatase, Intestinal Products
Alkaline phosphatase removes phosphate groups from the 5' end of DNA and RNA, and from proteins, at high pH. Most mammals have 4 different isozymes - placental, placental-like, intestinal and non-tissue specific (found in liver, kidney and bone).
Show More
161 results for "Alkaline Phosphatase, Intestinal" in Products
161 results for "Alkaline Phosphatase, Intestinal" in Products
Alkaline Phosphatase, Intestinal Products
Alkaline phosphatase removes phosphate groups from the 5' end of DNA and RNA, and from proteins, at high pH. Most mammals have 4 different isozymes - placental, placental-like, intestinal and non-tissue specific (found in liver, kidney and bone).
Show More
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Drosophila |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL1268 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3A8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #3B10E7 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR2122 |
| Applications: | IHC, WB |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #AP-7/6/7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Catalog #:
NBP2-62394
| Applications: | ELISA |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NB100-2638AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Catalog #:
NBP2-34057PEP
| Applications: | AC |
Catalog #:
NBP2-33624PEP
| Applications: | AC |
Catalog #:
NBP3-51119
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB3645 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #AP-7/6/7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
NB100-2638AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #001 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #AAP1 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #AP-7/6/7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF |