175 results for "Peptide YY Primary Antibodies" in Products
Peptide YY: Antibodies
R&D Systems offers high quality Peptide YY antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Peptide YY antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, and Simple Western. These antibodies are reactive in Human. Our catalog includes anti-Peptide YY monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Peptide YY antibodies best suited for your needs by reviewing citations, validation ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
| Applications: | Simple Western |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1 |
| Applications: | IHC, ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011012 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011012 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011012 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011012 |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
Conjugate
Catalog #