118 results for "NMDAR2A Primary Antibodies" in Products
NMDAR2A: Antibodies
R&D Systems offers high quality NMDAR2A antibodies from Novus Biologicals brand. Our NMDAR2A antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Rabbit. Our catalog includes anti-NMDAR2A monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-NMDAR2A antibodies best suited for your needs by reviewing ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Rabbit |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP, KO |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S327-95 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #S327A-38 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S03-2K3 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #4U2I1 |
| Applications: | WB, ELISA |
NMDAR2A Antibody (24GB6905)
Catalog #:
NBP3-50870
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #24GB6905 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S327-95 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #T7 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #S327A-38 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #S327A-38 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S327-95 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #S327-95 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #S327A-38 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |