83 results for "M-Ras/R-Ras3" in Products
M-Ras/R-Ras3 Products
M-Ras, also known as R-Ras3, is a small GTP-binding protein of the Ras superfamily of GTPases. M-Ras comprises an R-Ras subfamily with fellow members R-Ras and TC21 (R-Ras2). While highly homologous elsewhere, M-Ras differs at its carboxyl terminus from both R-Ras and TC21, suggesting this GTPase may interact with novel signaling effectors.
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3606G
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3606R
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3C4 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
AF3606X
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3606N
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3606T
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3606U
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3606S
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
AF3606V
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3C4 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #17H12 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S07-2A5 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #18E11 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Applications: | PAGE |
Catalog #:
NBP3-50550
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB2150 |
| Applications: | WB, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #3F6Q10 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Applications: | WB |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-72776AFP488
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3C4 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-72776AFP555
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3C4 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-72776AFP680
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3C4 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI3C4 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |