369 results for "IRF3" in Products
IRF3 Products
Interferon regulator transcription factors (IRF) are a family characterized by a helix-turn-helix DNA binding domain enriched in tryptophan repeats. IRF family members show diverse cellular regulation of interferon-stimulated gene transcription, viral-mediated gene activation, apoptosis, differentiation, and cellular growth. IRF2 functions as a regulator of type I interferons influencing cellular proliferation and immune response through transcriptional regulation. IRF2 competitively inhibits ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
Catalog #:
NBP3-14106AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
Catalog #:
NBP3-08854AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
Catalog #:
NBP3-08854AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
Catalog #:
NBP3-14106AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
Catalog #:
NBP3-08854AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
Catalog #:
NBP3-14106AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
Catalog #:
NBP3-14106AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
Catalog #:
NBP3-08854AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
Catalog #:
NBP3-14106AFP405
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
Catalog #:
NBP3-08854AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
Catalog #:
NBP3-08854AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-1E6 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
Catalog #:
NBP3-14106AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #PCRP-IRF3-3B2 |
| Applications: | WB, ICC/IF, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western, CyTOF-ready, ICC, ICFlow, +1 More |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SD2062 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IP |