44 results for "GLP-2R" in Products
GLP-2R Products
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready, ICC |
Catalog #:
FAB4285G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Peptide antagonist of glucagon-like peptide-2 (GLP-2) receptor
| Purity: | ≥90% (HPLC) |
Catalog #:
FAB4285N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4285T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4285V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4285S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
Catalog #:
FAB4285U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human, Monkey, Guinea Pig |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Catalog #:
FAB4285R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | Flow |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #1F2 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Endogenous hormone; displays intestinotrophic activity
| Alternate Names: | Glucagon-like peptide 2 (human) |
| Purity: | ≥95% (HPLC) |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #413801 |
| Applications: | ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |