GHRHR Products
GHRHR is the receptor for growth hormone releasing hormone (GHRH). It is coupled to G proteins which activate adenylyl cyclase. Mutations in this gene have been associated with isolated growth hormone deficiency (IGHD), also known as Dwarfism of Sindh, a disorder characterized by short stature.
130 results for "GHRHR" in Products
130 results for "GHRHR" in Products
GHRHR Products
GHRHR is the receptor for growth hormone releasing hormone (GHRH). It is coupled to G proteins which activate adenylyl cyclase. Mutations in this gene have been associated with isolated growth hormone deficiency (IGHD), also known as Dwarfism of Sindh, a disorder characterized by short stature.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1037442 |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1037308 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2765A |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1037442 |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1037442 |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human, Monkey, Primate |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1037308 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2765A |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1037308 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1037442 |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1037409 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1037308 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2765A |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1037442 |
| Applications: | IHC, ICC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2765A |
| Applications: | IHC, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1037442 |
| Applications: | IHC, ICC |