80 results for "Galectin-3BP/MAC-2BP Primary Antibodies" in Products
Galectin-3BP/MAC-2BP: Antibodies
R&D Systems offers high quality Galectin-3BP/MAC-2BP antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Galectin-3BP/MAC-2BP antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, Simple Western, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Primate - Macaca mulatta (Rhesus Macaque). Our catalog includes anti-Galectin-3BP/MAC-2BP monoclonal, ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western, ICC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #HL2168 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Catalog #:
AF2226T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
AF2226N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF2226U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
AF2226X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF2226V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF2226G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF2226R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
Catalog #:
AF2226S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #D5 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #D4 |
| Applications: | IHC, WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S03-5B8 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
NBP2-71125AFP555
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-71125AFP488
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-71125AFP647
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
Catalog #:
NBP2-71125AFP594
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
Catalog #:
NBP2-71125AFP680
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI6B7 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, CyTOF-ready |