DREF Products
DREF binds to 5'-TGTCG[CT]GA[CT]A-3' DNA elements found in the promoter regions of a number of genes related to cell proliferation. Binds to the histone H1 promoter and stimulates transcription. Was first identified as gene weakly similar to Ac transposable el
Show More
70 results for "DREF" in Products
70 results for "DREF" in Products
DREF Products
DREF binds to 5'-TGTCG[CT]GA[CT]A-3' DNA elements found in the promoter regions of a number of genes related to cell proliferation. Binds to the histone H1 promoter and stimulates transcription. Was first identified as gene weakly similar to Ac transposable el
Show More
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #5G1 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP, PAGE |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #PCRP-ZBED1-1E1 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, MA |