63 results for "Corin Primary Antibodies" in Products
Corin: Antibodies
R&D Systems offers high quality Corin antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Corin antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and Immunocytochemistry/ Immunofluorescence. These antibodies are reactive in Human, and Mouse. Our catalog includes anti-Corin monoclonal, and polyclonal antibodies.
Choose the anti-Corin antibodies best suited for your needs by reviewing citations, ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
AF2209V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
AF2209T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
AF2209U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
AF2209R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
BAF2209
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB2209G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
Catalog #:
FAB2209N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
Catalog #:
FAB2209R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
Catalog #:
FAB2209V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
Catalog #:
AF2209N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
AF2209X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
AF2209G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
AF2209S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC |
Catalog #:
FAB2209X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
Catalog #:
FAB2209T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
Catalog #:
FAB2209U
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
Catalog #:
FAB2209S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #5B6 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #231443 |
| Applications: | ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA |