500 results for "Survivin Primary Antibodies" in Products
Survivin: Antibodies
R&D Systems offers high quality Survivin antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Survivin antibodies have been validated in multiple research applications, including Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Canine, Feline, and more. Our catalog includes anti-Survivin monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Survivin ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Feline, +2 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +6 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western, IHC, ICFlow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #60.11 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +2 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #60.11 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +3 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #8E2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +2 More |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Hamster |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #32.1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Gerbil |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91630 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western, Flow, IHC, CyTOF-ready |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, IP |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1277A |
| Applications: | WB, Simple Western, IHC, ICC, mIF |
Catalog #:
AF886N
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1277A |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, Simple Western |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1277A |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, Simple Western |
Catalog #:
AF886S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91630 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #8E2 |
| Applications: | IHC, ELISA, ICC/IF, Flow, Func, +1 More |
Catalog #:
FAB8861V
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1277A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Catalog #:
IC886R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #91630 |
| Applications: | ICFlow |
Catalog #:
AF6471X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, IHC, CyTOF-ready |
Catalog #:
AF6471R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, IHC, CyTOF-ready |
Catalog #:
AF6471V
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, IHC, CyTOF-ready |
Catalog #:
AF6471S
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, IHC, CyTOF-ready |