170 results for "Pentraxin 3/TSG-14 Primary Antibodies" in Products
Pentraxin 3/TSG-14: Antibodies
R&D Systems offers high quality Pentraxin 3/TSG-14 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Pentraxin 3/TSG-14 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, ELISA Capture, ELISA Detection, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Rat. Our catalog includes anti-Pentraxin 3/TSG-14 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-Pentraxin 3/TSG-14 ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #2B10 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Catalog #:
PP-PPJ0069-00
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #PPJ0069 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C3 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1716 |
| Applications: | WB, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #10D9 |
| Applications: | ELISA, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #247911 |
| Applications: | ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #247911 |
| Applications: | ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #265629 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #247936 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #265629 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #247911 |
| Applications: | ELISA, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #247936 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #247936 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #265629 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB21661X
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Catalog #:
FAB21661V
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Catalog #:
FAB21661N
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |
Catalog #:
FAB21661S
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2a Monoclonal Clone #265641 |
| Applications: | WB, ELISA(Cap), ELISA(Det) |