385 results for "Pentraxin 2/SAP Primary Antibodies" in Products
Pentraxin 2/SAP: Antibodies
R&D Systems offers high quality Pentraxin 2/SAP antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Pentraxin 2/SAP antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Fungus - Aspergillus, and Yeast - Candida albicans. Our catalog includes anti-Pentraxin 2/SAP monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies....
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #APCS/3240 |
| Applications: | IHC, MA |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #APCS/3240 |
| Applications: | IHC, MA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #910119 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #910120R |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #273912 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #273902 |
| Applications: | B/N |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #910119 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #910119 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #910135R |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #APCS/3240 |
| Applications: | IHC, MA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #910136R |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #273912 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #300103 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #910135R |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #300103 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #910120R |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #APCS/3240 |
| Applications: | IHC, MA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #910136R |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #910120R |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #910115R |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #273912 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #910115R |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #300103 |
| Applications: | WB |