145 results for "Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Primary Antibodies" in Products
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2: Antibodies
R&D Systems offers high quality Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Flow Cytometry, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Feline. Our catalog includes anti-Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal ...
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #5D2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JU32-53 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2E5 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #3C5 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #S09-7J5 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #9F0W6 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #23GB2610 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Flow, Mycoplasma |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #262418 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #262418 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #262418 |
| Applications: | WB, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Antibody [Janelia Fluor® 525] - (Research Grade simtuzumab Biosimilar)
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
Lysyl Oxidase Homolog 2/LOXL2 Antibody [Janelia Fluor® 669] - (Research Grade simtuzumab Biosimilar)
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG4 Monoclonal |
| Applications: | ELISA, Flow, Func |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #OTI8B2 |
| Applications: | IHC |