105 results for "FGFR2 alpha Primary Antibodies" in Products
FGFR2 alpha: Antibodies
R&D Systems offers high quality FGFR2 alpha antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our FGFR2 alpha antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and Immunoprecipitation. These antibodies are reactive in Human, Mouse, and Xenograft. Our catalog includes anti-FGFR2 alpha monoclonal, and polyclonal antibodies.
Choose the anti-FGFR2 alpha antibodies best ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #98706 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1057941 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1057909 |
| Applications: | Flow, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1057941 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1057960 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1057941 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1057909 |
| Applications: | ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1057909 |
| Applications: | ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1057941 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1057909 |
| Applications: | ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #98706 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #98706 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #98706 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #1057941 |
| Applications: | IHC |
Conjugate
Catalog #