1490 results for "CD20 Primary Antibodies" in Products
CD20: Antibodies
R&D Systems offers high quality CD20 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our CD20 antibodies have been validated in multiple research applications, including Multiplex Immunofluorescence, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Baboon, Bovine, and more. Our catalog includes anti-CD20 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-CD20 antibodies best suited ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2709D |
| Applications: | WB, Simple Western, Flow, IHC, mIF |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rIGEL/773 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready, MA |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +1 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OTI4B4 |
| Applications: | IHC, WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Primate |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #2H7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Bovine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-97 |
| Applications: | Flow, IP, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #rIGEL/773 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, MA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Equine |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow, IHC, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #L26 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1027943 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
Human CD20 (Research Grade Tositumomab Biosimilar) Alexa Fluor® 594-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB10440T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu11A |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #L26 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 488-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB9575G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #IGEL/773 |
| Applications: | IHC, Func |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rat IgG2A Monoclonal Clone #AISB12 |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1027943 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Human CD20 (Research Grade Rituximab Biosimilar) Alexa Fluor® 647-conjugated Antibody
Catalog #:
FAB9575R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu2 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Human IgG1 Monoclonal Clone #Hu11A |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #396444 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #