107 results for "Proteinase 3/Myeloblastin/PRTN3" in Products
Proteinase 3/Myeloblastin/PRTN3 Products
Myeloblastin (PR3) is a polymorphonuclear leukocyte serine protease which degrades elastin, fibronectin, laminin, vitronectin, and collagen types I, III, and IV (in vitro) and causes emphysema when administered by tracheal insufflation to hamsters. PR3 plays a role in neutrophil response to inflammation.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1444 |
| Applications: | IHC, WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #WGM2 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +2 More |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP, PAGE |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #3B4 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #PR3G-2 |
| Applications: | WB, ELISA, Flow, Func |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #684042 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #684042 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #684022 |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #684022 |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #684022 |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #684042 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #684042 |
| Applications: | WB |
Catalog #:
FAB61341X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #684022 |
| Applications: | ICC |
Catalog #:
FAB61341G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #684022 |
| Applications: | ICC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #684022 |
| Applications: | ICC |
Catalog #:
FAB6134R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #684042 |
| Applications: | WB |