185 results for "Peptide YY" in Products
Peptide YY Products
This gut peptide inhibits exocrine pancreatic secretion, has a vasoconstrictory action and inhibitis jejunal and colonic mobility
| Applications: | WB |
| Applications: | ELISA |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
FAB94563U
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB |
Catalog #:
FAB9456R
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
| Applications: | Simple Western |
Catalog #:
FAB94562T
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #1 |
| Applications: | IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011012 |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
FAB9456S
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB9456N
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB9456U
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB9456V
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
FAB94563N
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
Catalog #:
FAB94563G
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2581A |
Catalog #:
FAB94562G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
FAB94562R
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
FAB9456G
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB9456T
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB9456X
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2163A |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB94561G
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011012 |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
FAB94562X
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1011014 |
| Applications: | ELISA |