111 results for "Neurogenin-2 Primary Antibodies" in Products
Neurogenin-2: Antibodies
R&D Systems offers high quality Neurogenin-2 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our Neurogenin-2 antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, Immunoprecipitation, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, and Transgenic Mouse. Our catalog includes anti-Neurogenin-2 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB3314R
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB3314N
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #2A8 |
| Applications: | WB, ELISA, Single-Cell Western |
Catalog #:
FAB3314T
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB3314X
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB3314V
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB3314S
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB3314U
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
FAB3314G
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1B2 |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #8F2Q8 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #SR1400 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #3B2 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #1G8 |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #7G4 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ICC/IF, IP |