217 results for "MHC Class II Primary Antibodies" in Products
MHC Class II: Antibodies
R&D Systems offers high quality MHC Class II antibodies from Novus Biologicals brand. Our MHC Class II antibodies have been validated in multiple research applications, including Immunohistochemistry, Western Blot, Block/Neutralize, Flow Cytometry, Immunocytochemistry/ Immunofluorescence, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Alpaca, and more. Our catalog includes anti-MHC Class II monoclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-MHC Class II ...
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Kappa Monoclonal Clone #P7/7 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow, IP |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #M5/114 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready, +1 More |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CVS20 |
| Applications: | IHC, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #ER-TR2 |
| Applications: | IHC, ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OX-6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #OX-6 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
| Reactivity: | Porcine |
| Details: | Mouse Monoclonal Clone #P-TH81A5 |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Kappa Monoclonal Clone #NIMR-4 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HIS19 |
| Applications: | IHC, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Rabbit, Feline, +7 More |
| Details: | Mouse Monoclonal Clone #TH14B |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #AP-MAB0874 |
| Applications: | IHC, Flow, IP, CyTOF-ready, B/N |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Canine, Bovine, Rabbit, Feline, +10 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #H42A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Bovine, Sheep, Goat, Water Buffalo |
| Details: | Mouse Monoclonal Clone #TH81A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #A6-61.3 |
| Applications: | Func |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HIS19 |
| Applications: | IHC, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Golden Syrian Hamster |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HAL16A |
| Applications: | Flow |
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HIS19 |
| Applications: | IHC, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #HIS19 |
| Applications: | IHC, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #M5/114 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready, +1 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Equine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CVS20 |
| Applications: | IHC, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #M5/114 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready, +1 More |
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #M5/114 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready, +1 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse, Rat |
| Details: | Rat IgG2B Monoclonal Clone #M5/114 |
| Applications: | IHC, WB, Flow, IP, CyTOF-ready, +1 More |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Equine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #CVS20 |
| Applications: | IHC, Flow, IP |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2 Monoclonal Clone #AP-MAB0874 |
| Applications: | IHC, Flow, IP, CyTOF-ready, B/N |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #