184 results for "MARCO" in Products
MARCO Products
MARCO is a type II transmembrane glycoprotein of the class A scavenger receptor family. It is constitutively expressed in subsets of macrophages found in the marginal zone of the spleen, the peritoneum and the medullary cord of lymph nodes. The extracellular domains of MARCO form a 220 kDa disulfide-linked homotrimer on the cell surface. MARCO binds bacteria as well as oxidized low-density lipoprotein.
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #579511 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #579511 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #579511 |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Source: | NS0 |
| Accession #: | Q60754 |
| Applications: | Bind |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2359A |
| Applications: | Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2359A |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #579511 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG1 Monoclonal Clone #579511 |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Sheep IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Source: | CHO |
| Accession #: | Q9UEW3 |
| Applications: | Bind |
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2359A |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2359A |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #