284 results for "LC3B Primary Antibodies" in Products
LC3B: Antibodies
R&D Systems offers high quality LC3B antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our LC3B antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Alligator, and more. Our catalog includes anti-LC3B monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the anti-LC3B antibodies best suited for your ...
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +19 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +9 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Bovine, +6 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +4 More |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251A |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +1 More |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251D |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, KO, +1 More |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, KO, +1 More |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251A |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, IP, +2 More |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251D |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, KO, +1 More |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, Simple Western, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251D |
| Applications: | WB, Simple Western, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, KO, +1 More |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1082854 |
| Applications: | WB |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251A |
| Applications: | ICFlow |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251B |
| Applications: | WB, ICC, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251D |
| Applications: | WB, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251D |
| Applications: | WB, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251D |
| Applications: | WB, KO |
Recombinant Monoclonal Antibody.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1251A |
| Applications: | ICFlow |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Monoclonal Clone #1082854 |
| Applications: | WB |