238 results for "beta Tubulin" in Products
beta Tubulin Products
Beta Tubulin antibodies are useful as loading controls for Western Blotting and ELISA, as well as in studies invlolving cell structure and division. Tubulin is the major building block of microtubules. This intracellular cylindrical filamentous structure is present in almost all eukaryotic cells. Microtubules function as structural and mobile elements in mitosis, intracellular transport, flagellar movement, and in the cytoskeleton.
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Primate, +10 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, Simple Western |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Monkey, +6 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, Simple Western |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Primate, Rabbit, +2 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #BT7R |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Canine, Bovine, +2 More |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #SAP.4G5 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, IP, +2 More |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Porcine, Chicken, +4 More |
| Details: | Mouse IgM Monoclonal Clone #TU-06 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #4E9G8 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #A1-A4-R |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #4E4 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Lambda Monoclonal Clone #S11B |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #1B12 |
| Applications: | WB, ICC/IF, Single-Cell Western |
Recombinant Monoclonal Antibody
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #1-B11-R |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #TUBB/4470 |
| Applications: | IHC |
Catalog #:
NBP2-37830AFP555
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Primate, Rabbit, +2 More |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #BT7R |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
| Applications: | WB, ELISA, MA, AP |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #TUBB/4470 |
| Applications: | IHC |
| Applications: | ELISA |
Catalog #:
NBP2-54728PEP
| Applications: | AC |
| Applications: | ELISA |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Monkey |
| Details: | Mouse IgG2A Monoclonal Clone #4E4 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat, Bovine, Primate, +8 More |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Kappa Monoclonal Clone #TUBB/4470 |
| Applications: | IHC |