144 results for "AIM2" in Products
AIM2 Products
AIM2 is a member of the IFI20X /IFI16 family. It plays a putative role in tumorigenic reversion and may control cell proliferation. Interferon-gamma induces expression of AIM2.
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #10M5G5 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #10M2B3 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #10M2B3 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #10M5G5 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2307A |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG1 kappa Monoclonal Clone #C1 |
| Applications: | ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #10M5G5 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Polyclonal |
| Applications: | ELISA |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #10M5G5 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2a Kappa Monoclonal Clone #10M2B3 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #