655 results for "EMMPRIN/CD147 Primary Antibodies" in Products
EMMPRIN/CD147: Antibodies
R&D Systems offers high quality EMMPRIN/CD147 antibodies from R&D Systems, and Novus Biologicals brands. Our EMMPRIN/CD147 antibodies have been validated in multiple research applications, including Knockout Validated, Immunohistochemistry, Western Blot, ELISA, Block/Neutralize, and more. These antibodies are reactive in Human, Mouse, Rat, Porcine, Bovine, and more. Our catalog includes anti-EMMPRIN/CD147 monoclonal, polyclonal, and recombinant monoclonal antibodies.
Choose the ...
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western, ELISA, IHC, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #109403 |
| Applications: | WB, ELISA, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Simple Western, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OX-47 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1036020 |
| Applications: | WB, IHC, ICC, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Equine |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #MEM-M6/1 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, Flow, IP, +1 More |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #JF1-045 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #125 |
| Applications: | IHC, WB, ELISA, ICC/IF, Flow, +1 More |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Rat, Canine, Monkey, Primate |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #OTI9H5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1036020 |
| Applications: | WB, IHC, ICC, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2821A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1159A |
| Applications: | WB, Flow, IHC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human, Rat, Canine, Monkey, Primate |
| Details: | Mouse IgG2B Monoclonal Clone #OTI9H5 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rat IgG2b Monoclonal Clone #116318 |
| Applications: | WB |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1036020 |
| Applications: | WB, IHC, ICC, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Mouse IgG2b Monoclonal Clone #1036020 |
| Applications: | WB, IHC, ICC, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Rat |
| Details: | Mouse IgG1 Monoclonal Clone #OX-47 |
| Applications: | IHC, WB, ICC/IF, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
Forumulation
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #1159A |
| Applications: | Flow |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Rabbit IgG Monoclonal Clone #2821A |
| Applications: | WB, IHC, ICC |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Human |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, ELISA, IHC, KO |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #
| Reactivity: | Mouse |
| Details: | Goat IgG Polyclonal |
| Applications: | WB, Flow, CyTOF-ready |
Conjugate
Catalog #